reference

Zemědělské družstvo Kojčice

PM test v Zemědělském družstvu KOJČICE
"V současné době máme 490 dojných krav. PM-testy používáme od října 2018 a máme s nimi velmi dobré zkušenosti. Momentálně si bez nich nedovedeme představit hlavně zaprahování krav. Hlavním pozitivem je snížení používání antibiotik jak v laktaci, tak i při zaprahování a možnost cíleného vyřazování bacilonosiček ( u nás se především jedná o Streptococcus uberis ).  PM - testy jsou velkou oporou při rozhodování, které léčivo na konkrétní mastitidu použijeme a jak budeme v léčbě postupovat. Tzv. nestřílíme na slepo. Věříme, že i díky testování pomocí PM - testů se nám daří snižovat výskyt zánětů vemene a minimalizovat množství komplikací u dojnic po otelení. Používání PM - testů můžu všem prvovýrobcům vřele doporučit."  Ing. Korandová, zootechnička

"V současné době máme 490 dojných krav. PM-testy používáme od října 2018 a máme s nimi velmi dobré zkušenosti. Momentálně si bez nich nedovedeme představit hlavně zaprahování krav. Hlavním pozitivem je snížení používání antibiotik jak v laktaci, tak i při zaprahování a možnost cíleného vyřazování bacilonosiček ( u nás se především jedná o Streptococcus uberis). 

PM - testy jsou velkou oporou při rozhodování, které léčivo na konkrétní mastitidu použijeme a jak budeme v léčbě postupovat. Tzv. nestřílíme na slepo. Věříme, že i díky testování pomocí PM - testů se nám daří snižovat výskyt zánětů vemene a minimalizovat množství komplikací u dojnic po otelení.

Používání PM - testů můžu všem prvovýrobcům vřele doporučit."

Ing. Korandová, zootechnička